Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chceme v Česku domobranu ?

17. 11. 2016 19:40:24
Zrušení některých hraničních kontrol v Evropě způsobilo opravdu volný pohyb osob a zboží. Za zboží můžeme považovat ale i drogy, zbraně. A bohužel kvete i obchod s lidmi. Touha EU po zisku je větší, než potřeba pocitu bezpečí.
Nová paralela pohádky o hranicíchNová paralela pohádky o hranicích (Internet)

Pašování trvá již mnoho staletí

Pochopitelně, i když existovaly hraniční kontroly, tak se vždy pašovalo nejen žádané zboží, ale i lidé. V České republice se skrývali v bezpečí před spravedlností svých zemí mafiáni z Itálie, členové podsvětí ze Slovenska, Ruska, Kosova i jiných států. Na falešné doklady u nás pobývá řada nežádoucích osob, o kterých naše bezpečnostní složky většinou neví a mnozí další přibývají. Mnoho ilegálních imigrantů ani doklady nemá, protože se jich záměrně zbavili a je velmi obtížné zjistit, odkud pocházejí a jakou mají kriminální minulost. Když Evropský soud vynesl letos nesmyslný rozsudek, že ilegální přechod hranic imigranty v EU nemá být považován za trestný čin, tak i u nás v Česku přestává být bezpečno.

Tisícové zástupy čekají v Řecku na další cestu za blahobytem, i když jsou v bezpečíTisícové zástupy čekají v Řecku na další cestu za blahobytem, i když jsou v bezpečí (Yannis Behrakis - Reuters)

Ozbrojte se - radí nám odborníci

Jak uvedl ředitel českého útvaru rychlého nasazení (URNA) - Libor Lochman v rozhovoru na internetu.

Své muže posíláte proti nejtvrdším mafiánům a zločincům. Trénujete i protiteroristické akce. Mají být lidé vyzbrojeni legálně drženými střelnými zbraněmi, aby se mohli při smrtelném ohrožení bránit?

Libor Lochman: Problém je v tom, že policie nemůže být všude, a nikdy ani nebude. Natož protiteroristické jednotky. Nemůže se tedy postavit teroristům, když to lidé ve smrtelném ohrožení nejvíce potřebují. Takový požadavek je absolutně nereálný.Jako policista proto říkám, že občan má právo se při útoku bránit. Pokud tudíž splní nezbytné podmínky - v Česku mimochodem dost přísné - k získání zbrojního průkazu, tak by měl mít právo nosit střelnou zbraň na svou ochranu.

Obnovování Národní gardy ve Francii

Ve Spojených státech funguje Národní garda ve vyjímečných situcích, kdy není čas a důvod povolávat federální armádu - například při přírodních katastrofách a velkých občanských nepokojích. Ve Francii má v současné době policie omezené pravomoci - obtížně zasahuje proti velkým agresivním skupinám přistěhovalců. Dochází k mnoha vážným zraněním policistů i hasičů při hašení zapálených automobilů a objektů. Proto stávkovali v uniformách, i když jim to místní zákony zakazují. Reagoval i francouzský prezident François Hollande, který oznámil obnovení Národní gardy v roce 2016.

Aktivní zálohy v Česku

V České republice musíme ocenit nynější zaměření na vyšší zapojení aktivních vojenských záloh, ale v případě naléhavé potřeby by jejich nasazení mělo asi velké časové zpoždění. Bylo by potřeba do Doktríny armády České republiky z roku 2010 začlenit i nasazení jednotek místní domobrany, které by byly tvořeny vycvičenými vojáky v záloze. Jako důstojník v záloze ale nepočítám s tím, že bych nasedl do tanku - jak jsem byl vycvičen, protože v současné době má Česká armáda podobných zbraní jen velmi omezené množství. Bohužel dnes již neexistují uzamčené sklady zbraní, které dříve patřily Lidovým milicím. Tehdy k nim měli přístup jen vybraní členové společnosti, kteří sloužili jako "Ocelová pěst dělnické třídy." A většina z nich asi neměla zbrojní průkaz. - Ve Švýcarsku mají vojáci v záloze své zbraně doma a navštěvují pravidelná cvičení i o víkendech. A to je opravdu vojenská doktrína zaměřená na obranu vlastní země a ne pouze pro vojenské mise v zahraničí.

Mapa států EU podle postoje ke kvótám uprchlíků z bezpečných zemíMapa států EU podle postoje ke kvótám uprchlíků z bezpečných zemí (Internet)

Spontánní vznik domobran v Evropě

V řadě evropských zemí vznikají z řad dobrovolníků domobrany, které chtějí chránit své rodiny a spoluobčany, protože počty policistů jsou většinou pro nebezpečné situace nedostačujícící. Pochopitelně řada politiků označuje podobné domobrany za krajně pravicové, neonacistické a nelegální. Ale v případě jejich osobního napadení by asi jejich pomoc rádi uvítali. Jen malá část politiků má osobní ochranku. I neozbrojená hlídka spoluobčanů může zabránit agresivitě některých útočníků, kteří spoléhají na lhostejnost a strach ostatních lidí na ulicích.

Domnívám se, že by u nás měla s pomocí politiků vzniknout možnost legalizace vytváření místních národních domobran a jejich případné vyzbrojování v uzamčených skladech - jako to mají i milice - národní gardy jinde ve světě.

Jak říká izraelský expert vlády Dan Schueftan na videu - Česko jako suverénní stát si musí samo rozhodnout, jaké osoby chce vpustit na své území, aby byla zajištěna bezpečnost jeho občanů i v budoucnosti. Bohužel současná česká vláda nerespektuje usnesení českého parlamentu a za bakšiš z EU chce na našem území umisťovat převážně ekonomické uprchlíky. Je jen škoda, že se tak nestará o naše bezdomovce.

V České republice nyní žijí statisíce přistěhovalců, kteří se většinou dobře integrovali. ( Viz data z Českého statistického úřadu.) Někteří z nich ale také provádějí pašování zboží, drog a jejich distribuci, včetně další i násilné kriminální činnosti. Při výběru dalších tisíců žadatelů o azyl je ale třeba provádět velmi důkladný výběr, jak to vzorově má zpracována Kanada, která hodnotí i úroveň vzdělání - nebo Švýcarsko a Austrálie. Za pár let si povíme, jak to bude u nás vypadat. Nejlepší domobranou by byla dobrá vláda, která nám nebude dovážet do země uprchlíky bez našeho vědomí - za našimi zády. Příští rok to ukáže.

Autor: Miroslav Štorch | čtvrtek 17.11.2016 19:40 | karma článku: 17.99 | přečteno: 322x

Další články blogera

Miroslav Štorch

Porazí dnes Plíšková opět světovou jedničku ?

V semifinále US Open sesadila Karolína Plíšková dlouholetou světovou jedničku Serenu Williams a dnes ve finále ji čeká nová světová jednička Angelique Kerber z Německa. Karolína jí na trůn pomohla a hned dnes ji může porazit.Věřme

10.9.2016 v 20:37 | Karma článku: 20.73 | Přečteno: 533 | Diskuse

Miroslav Štorch

Můj první kilometr v roce 1967

Kdysi dávno před půlstoletím si děti nehrály doma na počítačích a tabletech, ale hodně běhaly venku s kamarády. Kluci lezli po stromech, hráli fotbal na každém plácku, kde bylo místo. Nebo s hokejkami proháněli tenisové míčky.

30.8.2016 v 15:46 | Karma článku: 20.30 | Přečteno: 393 | Diskuse

Miroslav Štorch

Televizní perličky na OH v Riu

Těšili jsme se doma na kvalitní přenosy z OH 2016 v HD rozlišení na dvou vysílacích kanálech a osmi streamech na webu České televize. Bohužel v některých případech šlo o rozhlasové zprávy ze soutěží, které nebyly přímo přenášeny.

22.8.2016 v 21:46 | Karma článku: 24.00 | Přečteno: 3464 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Josef Hejna

V zátoce sviní?

Záměrně to jméno v nadpise píšu malým písmenem, protože ty svině asi plavou v politice, ale kdo ví... Zátoka sviní je asi věčná.

22.11.2017 v 13:00 | Karma článku: 6.73 | Přečteno: 335 | Diskuse

Jan Berwid-Buquoy

Šlechetné umění kouřit

Lidstvo musí mít bezpodmínečně nějakého obětního beránka, aby mělo možnost si na něm ukájet své komplexy méněcennosti. Když už to dnes není dost dobře možné pronásledovat Židy, protestanty nebo černochy, či Indiány...

22.11.2017 v 12:55 | Karma článku: 14.51 | Přečteno: 256 | Diskuse

Karel Trčálek

Prezident Zeman volební kampaň nevede, jeho úderka ano

Tak nevím, je nadpis tohoto článku ideově správný? Čí potlesk sklidím a koho rozhněvám tak, až mi upřímně řekne, co si o mně myslí? To jsou zase moudra, co?

22.11.2017 v 12:01 | Karma článku: 9.12 | Přečteno: 187 | Diskuse

Jitka Přikrylová

Proč pro skupinová znásilnění dětí v Evropě hashtag MeToo neplatí?

Na jedné straně hysterie krásek z hollywoodského sexy průmyslu na filmy, co s perfektním make-upem se vžily do role oběti. Po dvaceti letech si vzpomenou, jak jim kdosi sahal na kolínko. A hned se ozve další: „Mně taky!“

22.11.2017 v 11:38 | Karma článku: 41.57 | Přečteno: 1794 | Diskuse

Hana Šťastná

Návody na neodolatelné množení losů v lesích lidské temnoty

„Nechápu, proč ten šmejd hospodskej propustil Alenu. Šmrncovní servírku. Všechno v tom jeho pajzlu se zpomalilo. Sklo je ušmudlaný. Přitom já tam teď utrácím víc, než dřív. A stará mi těch pár nadlimitních pivsonů odpouští.

22.11.2017 v 11:37 | Karma článku: 7.20 | Přečteno: 271 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.