Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Společnost

Miroslav Štorch

Chceme v Česku domobranu ?

Zrušení některých hraničních kontrol v Evropě způsobilo opravdu volný pohyb osob a zboží. Za zboží můžeme považovat ale i drogy, zbraně. A bohužel kvete i obchod s lidmi. Touha EU po zisku je větší, než potřeba pocitu bezpečí.

17.11.2016 v 19:40 | Karma článku: 17.99 | Přečteno: 322 | Diskuse

Miroslav Štorch

Česká pošta mne štve.

Od letošního 1.května Česká pošta opět zdražila po třech letech o 23% známky na dopisy, pohlednice na 16 Kč , doporučené dopisy z 34 Kč na 38 Kč (o 11,7%). Úroveň služeb se ale podstatně zhoršuje. Mám dost nepříjemných zkušeností.

8.5.2016 v 20:12 | Karma článku: 33.58 | Přečteno: 2052 | Diskuse

Miroslav Štorch

Proč komerce ničí televizní pořady ?

Už dlouho se diskutuje mezi lidmi o upadající úrovni české veřejnoprávní televize, které většina domácností přispívá každý měsíc koncesionářským poplatkem 135 Kč. To je za jeden rok 1620 Kč. Pan prezident uvažoval o jejich zrušení

19.12.2015 v 17:40 | Karma článku: 36.67 | Přečteno: 2845 | Diskuse

Miroslav Štorch

Bajka o lvech a tygrech imigrantech

V Africké lví unii způsobily znepokojení zprávy o příchodu tygrů z džunglí Indie, kde došlo k jejich přemnožení jako u indické lidské populace. Někteří mladí tygři přicházejí po souši do Afriky přes Suez a jiní se plaví přes moře.

16.8.2015 v 14:00 | Karma článku: 18.23 | Přečteno: 944 | Diskuse

Miroslav Štorch

Cestovky mají turisty za ovce

Pochopitelně neplatí to pro všechny cestovní kanceláře, ale jen pro ty, které zatím nebudu jmenovat. Tak jsem si spočítal, že letecký zájezd by nás s přestupy do Chorvatska časově vyšel téměř stejně, jako cesta autobusem. Finančně by byl ale mnohem dražší. Těšili jsme se, že nastoupíme v místě bydliště do autobusu a vystoupíme za 14 hodin u moře před penzionem. Stejně tak jsme předpokládali, že to bude při cestě zpět. To byl ale náš veliký omyl. Zajistili jsme si zájezd u cestovní kanceláře, která má centrálu v blízkém městě. Dostali jsme instrukce na cestu, že si máme vzít s sebou ručníky a toaletní papír, který v penzionu údajně nedostaneme. Trochu nás to překvapilo, ale budiž. Příjezd na místo byl takticky uveden v písemných pokynech "v dopoledních hodinách" - což je velmi široké určení času. Cestovka XYZ vyložila rodiny s malými dětmi do chladné tmy (15°C) ve 4 hodiny ráno před hotelem u moře - a doprovod v autobuse nezajímalo, že nemají kde hlavu složit, protože nástup na ubytování byl podle písemných instrukcí - až po úklidu pokojů od 14-ti hodin. To nám připadalo od cestovní kanceláře opravdu bezohledné. Venku bylo citelné chladno, ale naštěstí nepršelo. My jsme pokračovali v jízdě busem podél pobřeží Jadranu dále a jiní turisté postupně vystupovali v dalších městech. Někteří museli dojít s těžkými kufry téměř kilometr do hotelu, protože řidiči autobusu nebyli ochotni sjet z Jadranské magistrály do města. Pomalu svítalo a už jsme se mohli kochat pohledem na moře, které kdysi patřilo k Rakousku-Uhersku. Na místo jsme sice přijeli po 18-ti hodinách cesty, ale nebyla započítána 1 hodina zpoždění již na odjezdu. Ale ta hodina se ještě dá tolerovat při současném stavu českých silnic a hustotě dopravy.

21.9.2014 v 23:25 | Karma článku: 20.23 | Přečteno: 1314 | Diskuse

Miroslav Štorch

Dlouhý, široký a bystrozraký - fotomatiné

Nemám velmi " dlouhý " teleobjektiv jako kolega kobloger Marek Trizuliak, který často fotografuje Měsíc (800 mm). Ani nemám speciální " široký " objektiv "rybí oko" nebo drahé zařízení a software na panoramatické záběry 360°. Jen se někdy snažím se svou malou Olympus 410 zrcadlovkou být trochu víc " bystrozraký " při makro záběrech. Ne vždy se to ale daří. Prvoplánově jsem uvažoval nafotit velmi " dlouhý " vlak, ale nevešel se mi do objektivu. A letecký snímek vlaku nemám. Velmi tlusté a " široké " lidi jsem potkával často, ale bylo mi trapné zobrazovat jejich obezitu z etických i estetických důvodů. Proto jsem z legrace přidal své osobní snímky pořízené samospouští ze stativu. Velmi " bystrozraké " záběry mají meteorologické, vědecké i špionážní družice, ale jejich kvalitě se jako amatér nemohu rovnat. Navíc má moje zrcadlovka menší technické obtíže, a tak jsem použil pro zábavu jen pár starších snímků a malý Olympus kompakt.

13.7.2014 v 9:57 | Karma článku: 17.33 | Přečteno: 567 | Diskuse

Miroslav Štorch

Socialista Paroubek má u mne vroubek

Bývalý ekonom Restaurací a jídelen (RaJ) v Praze si chtěl zařídit život jako v ráji. Od 18-ti let byl členem Socialistické strany Československa, která byla doplňkovou povolenou stranou v Národní frontě. Členství ukončil v roce 1986. Od roku 1989 byl členem ČSSD. Prošel několika politickými funkcemi od náměstka primátora Hlavního města Prahy až na ministra pro místní rozvoj. V sociální demokracii dosáhl nejvyššího postu předsedy a dostal se až na místo premiéra, když skončil pro finanční aféru Stanislav Gross také z ČSSD. Ve vysoké funkci mimo jiné odpouštěl miliónové daňové dluhy svým známým a přátelům. Nám řadovým občanům finanční úřad neodpustí ani několik stokorun v daňovém přiznání. Pro mne se stal nespolehlivým politikem nejen svou socialistickou stranickou minulostí, ale i osobním životem, kdy stárnoucí manželku opustil pro mladší překladatelku.Udělal to podobně jako dřívější premiér za ODS. Stal se i populární osobností komiksu o jeho osobě a nové manželce. V osobních rozhovorech údajně tvrdil, že se cítí být předurčen pro vedoucí úlohy v naší společnosti. Takových politiků je hodně, kteří se cítí být předurčeni a ve volbách jsou doslova vyvoleni. Známý byl jeho výrok, kdy se chlubil jaký plat má ve statisících jako předseda ČSSD. Ptal se tehdy novinářů . " Kdo z Vás to má ? " To byl velký projev jeho emoční inteligence.

23.5.2014 v 22:51 | Karma článku: 21.44 | Přečteno: 1061 | Diskuse

Miroslav Štorch

Europoslanci - daňoví podvodníci

Tak budeme volit zase české europoslance. Předpokládaná volební účast bude asi opět nízká. Většina našich občanů téměř nezná naše zástupce v Evropském parlamentu, až na několik výjimek. Naše zájmy měl hájit bývalý neúspěšný ředitel komerční televize, za kterého musel Český stát zaplatit po arbitráži 10 miliard korun. To bylo téměř 1000 korun na každého občana včetně kojenců. Pak mu na vysoký plat europoslance přispívali všichni občané ze států sdružených v Evropské unii. Další česká europoslankyně bývala ředitelkou neúspěšné Bobovize a snažila se tam neúspěšně hájit suverenitu České republiky. Jiného českého europoslanece natočily zahraniční televize jak při jednáních v Bruselu usnul v zasedací místnosti. Domnívám se, že je třeba volit za české zástupce do Europarlamentu přece jen mladší a odborně zdatné kádry.Britský člen Evropského parlamentu Godfrey Bloom označil své kolegy za největší daňové podvodníky, když projednávali v diskuzi - Akční program pro oblast daní.

24.4.2014 v 0:12 | Karma článku: 28.74 | Přečteno: 1437 | Diskuse

Miroslav Štorch

Díky za každé nové ráno - fotomatiné

Kdo si přečte slovní spojení - Díky za každé nové ráno - tak mu většinou naskočí název filmu z roku 1994 podle scénáře Haliny Pawlovské. Jiní znají stejnojmenou písničku v podání Hany Ulrychové a skupiny Javory, kterou si můžete pustit na konci blogu, pokud máte zapnutý zvuk na počítači. Po otevření tohoto blogu by vám měl zpívat Walda Matuška. Někteří lidé znají obdobný text písniřky - se stručnějším názvem " DÍKY " Díky za každé nové ráno, díky za každý nový den, díky za to - co už je za mnou jako těžký sen. Přidávám několik snímků z vlastních rán a dnů.

13.12.2013 v 9:10 | Karma článku: 21.53 | Přečteno: 933 | Diskuse

Miroslav Štorch

Zloděj bude sestavovat vládu ? Kleptokracie pokračuje ?

Ve Velké Británii odsoudili soudci za zneužívání poslaneckých náhrad několik poslanců parlamentu.Včetně člena konzervativní strany ze Sněmovny lordů Johna Taylora. Navíc nepoctivě nabyté finanční prostředky museli vrátit do státního rozpočtu. V České republice by bylo poslanců odsouzených za zneužívání náhrad mnohem více. Ale u nás si zákonodárci darovali takové zákony, podle kterých mohou beztrestně čerpat paušálně peníze např. na dopravu nebo bydlení. Nemusí dokládat, zda cestovali na jednání parlamentu nebo ne. Nikdo jim plat nesníží, když na jednání parlamentu nejsou přítomni bez omluvy. Nikdo ze soudců je neodsoudí. Jen morální odsouzení se jim dostává od občanů, jak se projevilo při předčasných volbách. Politologové už mluví o vyčerpané demokracii v České republice. Neúspěch ČSSD ve volbách lze také vysvětlit nedůvěryhodnými osobami v jejím vrcholném vedení. Majitel firmy Student Agency odmítl vozit české poslance zdarma jako to bylo zvykem u státních drah ČSD a aerolinií ČSA. Jeho firma není státní, tak proč by měla doplácet na poslance, kteří navíc dostávají mnohatisícové částky na dopravu, kterou stejně neplatí. Navíc používají někteří zdarma služební auta. Služební vozy poskytují často svým rodinným příslušníkům, jako např. bývalá předsedkyně poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Jako učitel jsem zažil, že dítě na školu v přírodě přivezl služební vůz ministra zemědělství, ale bez ministra. Pak nemají občanům chybět peníze na důchody, školství, zdravotnictví... Někteří poslanci vedle svého vysokého platu také pobírají tučné statisícové odměny navíc, když jsou jmenováni např. do dozorčích rad zdravotních pojišťoven. Těm pak chybí miliony korun na finanční úhrady výkonů lékařů - např. stomatologům na běžné amalgamové plomby občanů.

12.11.2013 v 14:55 | Karma článku: 47.85 | Přečteno: 16018 | Diskuse

Miroslav Štorch

Premiérku zatím mít nebudeme ?

Tak mne pobavily předvolební billboardy, podle kterých má být bývalá předsedkyně poslanecké sněmovny jako premiérka protiváhou prezidenta. To mne opravdu rozesmálo. Kdo ten slogan v agentuře public relations vymyslel ? Kdo schválil vytištění velkých plakátů v její rodné politické straně ? Asi někdo nevzal v úvahu aktuální stav předvolebních průzkumů. Nebo to je plakátové zhmotnění zbožného přání, které se neuskutečnilo po rezignaci bývalého premiéra ? Těžko odpovědět. A tak milióny korun českých tečou z mnoha politických stran do tiskáren a médií, aby ovlivnily naše rozhodování před volbami. Strany kalkulují, že voliči jim za každý hlas přispějí částkou, kterou si poslanci schválili jako podporu ze státní kasy. Proto snadno rozdávají koblihy, předvolební guláše a hektolitry piva z našich peněz, když očekávají, že brzy je dostanou zpět. Politici rozdávají i růže. Ale tisknout plakáty, kdo bude premiérkou je asi psychologicky velmi nedomyšlený záměr. Nebo je to úmyslně negativní reklama za drahé peníze ?

16.10.2013 v 20:54 | Karma článku: 30.78 | Přečteno: 1204 | Diskuse

Miroslav Štorch

Budeme utíkat před neviditelnými sítěmi ?

V řadě zemí lidé citliví na elektromagnetické vlnění zůstávají ve svých bytech, které mají ochranu před neviditelným působení vln mobilních operátorů, wi-fi sítí a mnohých dalších vysílačů. Jiní lidé se už stěhují daleko od měst zasažených elekromagnetickým smogem - do lesů a hor. Odborníci tvrdí, že v současné době probíhá největší přírodovědný experimet na celém lidstvu. Bohužel tento pokus nikdo neřídí a nekontroluje. Světová zdravotnická organizace (WHO) považuje extrémní zvýšení počtu elektromagnetických vysílačů po roce 1997 za závažný faktor při vzniku rakovinných změn v lidském těle. Když přijdete do nemocnice, tak tam často bývá pokyn k vypnutí mobilních telefonů, aby jejich činnost nenarušila jemné funkce lékařských přístrojů, a tak zprostředkovaně i životy pacientů. V letadlech se také mají mobily vypnout se při startu a přistávání, aby nedošlo k ovlivnění elektroniky řízení a následné havárii. Bohužel si mnoho lidí neuvědomuje, že havárie s následky na naše zdraví a stavbu naší DNA právě neustále doslova probíhá - našimi těly. Pochopitelně je absurdní, aby mobilní operátoři vypnuli vysílače např. v noci, když jsme také závislí na přenosu informací. Musíme se smířit s tím, že naším tělem procházejí tisíce elektromagnetických vln různých frekvencí - od mobilních operátorů, vysílaček policie, armády, záchranné služby,taxíků i mnoha rozhlasových a televizních stanic vysílajících na zemi i ze satelitů.

30.6.2013 v 13:25 | Karma článku: 18.99 | Přečteno: 549 | Diskuse

Miroslav Štorch

Záchrana dítěte v parném létě - fotoblog

Fotografoval jsem menší pěknou fontánu v nejmenovaném městě a zahlédl jsem asi dvouleté dítko, které si hrálo s balónkem a pouštělo ho po proudu. Jeho maminka mu pomáhala několikrát vyzvednout balónek z vody, ale nečekala co se najednou rychle stane. Holčička ztratila strach z vody a vykročila do proudu mírného toku fontánky. Bylo vedro a malá se tvářila spokojeně a proudem vody kráčela pro balónek, který se točil ve válci u malého jezu. Co následovalo můžete vidět na snímcích.

20.6.2013 v 15:01 | Karma článku: 20.30 | Přečteno: 965 | Diskuse

Miroslav Štorch

Česko - zdivočelá země - lichvou a hazardem

Civilizované země mají stanovená maxima zisku u spotřebitelských úvěrů např. na 15% ve Švýcarsku. V Česku nejsou výjimkou zisky některých úvěrových společností řádově v tisících procentech. Bohužel jim to umožňují nesametově špatné zákony. Ty byly vytvořeny po sametové revoluci našimi zákonodárci, kteří nemají dostatečnou empatii, aby pochopili obtížnou situaci dolních desetimiliónů občanů. Za I.republiky byla soudy v Československu postihována lichva , která je definována obecně jako závazek nepřiměřený k zisku závazkem získaným. Nejčastějším příkladem jsou půjčky s velkými nebo dokonce obrovskými úroky, třeba i 100 % za každý den. V naší zdivočelé zemi tak zákonodárci legalizovali činnosti, které dříve byly trestnými činy. Od lichvy počínaje a povolením hazardu konče. Řada současných poslanců a politiků vystudovala práva na nechvalně známé plzeňské fakultě. Ale není to jen otázka vzdělání, ale zejména - a to především, etiky. Nepoučili jsme se ze zkušeností z USA, kde je městem hříchu a hazardu především Las Vegas a několik málo povolených casin. Nebereme si příklad ze současného Ruska, kde byly hazardní hry zákonem vytlačeny jen do několika málo vyhrazených měst. Hlavní město Moskva mezi ně nepatří. Nelze pochopitelně úplně zabránit nelegálním hernám , ale proč má v současnosti malá Česká republika nejvyšší počet výherních automatů v přepočtu na množství občanů - na světě ? Protože úmyslně nedokonalé zákony to umožňují. Některé exekutorské firmy sponzorují politické strany, jejichž zástupci v parlamentu a senátu pak vytvářejí zákony, které jsou výhodné především pro tyto firmy, ale rozhodně ne pro občany. ( www.rencin.cz )

16.5.2013 v 13:01 | Karma článku: 45.09 | Přečteno: 7622 | Diskuse

Miroslav Štorch

Nedostatek léků v Česku - neschopnost nebo záměr ?

Už delší dobu je na českém trhu nedostatek některých důležitých léků, na které sice lékaři napíší recept, ale pacienti je v lékárnách nedostanou. Tam slibují dodání léků vždy v následujícím týdnu, ale to už trvá déle než měsíc. O délce platnosti vystaveného receptu víme své. Je to jen neschopnost ministerstva zdravotnictví, nebo jeho skrytý záměr ? Nechci rozvíjet konspirační teorii, že je to záměr vlády, jak snížit stavy nemocných a důchodců. Současný ministr financí prohlásil v parlamentu, že musí on - jako "ekonom", vzít v úvahu vyšší úmrtnost kuřáků, která vytvoří finanční rezervy, v případě nečerpání důchodů.

20.3.2013 v 15:29 | Karma článku: 40.43 | Přečteno: 5378 | Diskuse

Miroslav Štorch

ČEZ - Český extrémní znečisťovatel - ovzduší

Politické lži před výstavbou Temelína slibovaly zlevnění elektrické energie pro české podniky, domácnosti i dopravu. Ale jaká je dnešní skutečnost ? Trolejbusy, tramvaje i elektrické vlaky jsou sice ekologičtější a tišší - než autobusy, dieselové nebo dřívější parní lokomotivy. Ceny elektřiny se přehnaně zvýšily. Většina elektřiny v Česku se vyrábí v tepelných elektrárnách, které i po odsiřování chrlí milióny tun exhalátů, které dýcháme. Kritické hodnoty prachových částic ohrožují zdraví dospělých i dětí na Ostravsku, Pardubicku, v Ústeckém kraji, v Českých Budějovicích i v Praze. Současný ministr financí chce více zdanit čistější vzduch lidem, kteří bydlí ve zdravějších částech republiky. Platit ale mají všichni občané. Méně jen ti ve více znečištěných.To se máme na co těšit. Hlavní je, že pan ministr financí je silný kuřák, aby nedostal otravu kyslíkem.

7.3.2013 v 15:39 | Karma článku: 21.66 | Přečteno: 818 | Diskuse

Miroslav Štorch

Rád bych českému prezidentovi rozuměl

Když mám volit prezidenta našeho malého státu, tak by neměl mít navíc občanství v jiné zemi, jako Karl Schwarzenberg ve Švýcarsku. Nedovedu si představit vnitřní dilema takového kandidáta. Zájmy které země bude více prosazovat ? Navenek mohou být jednoznačně pro Českou republiku, ale utajená bilaterální jednání mohou směřovat jiným směrem a sloužit jiným zájmům. Politika Švýcarska je přísně neutrální a prozíravě izolovaná od evropské politické i finanční integrace.

19.1.2013 v 16:13 | Karma článku: 30.11 | Přečteno: 1480 | Diskuse

Miroslav Štorch

240 tun papíru na prezidentskou volbu

V televizi hlasatelé bilancují kolik tun papíru už bylo potištěno jmény našich schválených prezidentských kandidátů. Bohužel mi tam mezi vytištěnými chybí jméno Tomia Okamury, jehož získaný počet hlasů byl zpochybněn. Nevadí mi, když se mezi kandidáty nedostal člověk, který prokazatelně získával některé podpisy za úplatu. Nevadí mi dodatečně schválená prezidentská kandidátka, která kandidovala i v minulých prezidentských volbách. Prošla jen díky podivným aplikacím statistických vzorečků. Ale když se dívám na některé předvolební šoty, tak se bavím, jak se mnozí veřejně prezentují. Žádné PR agentury jim nemohou pomoci, když takto sestříhané záběry sami schválili. I když jsou záměrně cílené především na největší počet " průměrně " nekritických voličů. Hlavní mediální masáže nás bohužel teprve čekají.

2.1.2013 v 17:36 | Karma článku: 19.05 | Přečteno: 809 | Diskuse

Miroslav Štorch

S-karty pro senátory, P-karty pro poslance ?

Občany zvolení zaměstnanci státu - senátoři a poslanci by mohli také dostat povinně identifikační karty se stejnými finančními funkcemi, jaké navrhli u sociálních karet pro potřebné. Hlavní výhodou by byl dokonalý přehled o finančních tocích na jejich státem evidovaných účtech ( např. pod kontrolou BIS ). Vedle základních senátorských a poslaneckých platů by zde byly zachyceny další příjmy za funkce v různých výborech a podvýborech, paušální příjmy na dopravu, ubytování, reprezentaci atp. Navíc tantiémy za funce ve správních a dozorčích radách. Bylo by tak možné povinně evidovat i další platy poslanců navíc za komunální funkce - primátorů, starostů, tajemníků aj. Pochopitelně by se jim taková kontrola nelíbila a nikdy by ji - sami proti sobě neodhlasovali. Majetková přiznání na konci kalendářního roku by byla daleko průkaznější. Ale evidentně se v Čechách zákony a daňová přiznání obcházejí i na úrovni poslanců a senátorů. Jejich příjmy z pronájmů nakoupených objektů, za poradenskou činnost, ze slunečních elektráren - u kterých si sami odhlasovali velké dotace od spoluobčanů, často mizí na jejich účtech v zahraničí. Kdo měl osobní zájem na prosazení sKaret ? Kdo za tím stojí ? ( Foto : ČTK )

2.12.2012 v 15:18 | Karma článku: 31.54 | Přečteno: 1649 | Diskuse

Miroslav Štorch

Místo nemocnic zrušte zdravotní pojišťovny

Blíží se další výročí sametové revoluce a bilancování stavu české společnosti je velmi neradostné. Systém zdravotního pojištění občanů je systematicky tunelován mnoha zdravotními pojišťovnami (dále ZP), které vznikly po zániku státního systému zdravotní péče. Některé pojišťovny odčerpaly peníze ze systému a zanikly. Jiné se spojily dohromady. Před vznikem ZP byli vysláni českoslovenští "zdravotní experti" do Velké Británie, aby tam studovali systém veřejné zdravotní péče. Byli to většinou lidé, kteří už měli předem zajištěna teplá místa ředitelů v budoucích pojišťovnách, a tak po návratu posoudili britský systém jako nevyhovující pro naše podmínky.I z tohoto důvodu byly v rámci privatizace levně nakupovány od státu budovy pro velkou masu pracovníků živelně vznikajících ZP. Ze zdravotního pojištění mnoha miliónů zaměstnanců mizely peníze na nákup drahého nábytku do kanceláří úředníků, místo na vybavení nemocnic, platy lékařů, zdravotních sester a dalšího personálu. Vysoké platy vedení zdrav. pojišťoven, reprezentační budovy, automobily, mobily, notebooky - to vše je samozřejmostí - ale na druhé straně důchodci i sociálně slabší skupiny musí zvažovat, zda budou mít peníze na předepsané léky.Viděl jste někdo plačící babičku v lékárně, když nemá peníze na léky? Já bohužel ano. Dřívě byly některé léky plně hrazeny pojišťovnami a nyní pojišťovny šetří už i zde na pacientech, aby si zachovaly luxusní standard. Kdyby tu byla jediná státní pojišťovna se stanovenými platy dle tabulek, neztrácelo by se tolik peněz. Místo státem řízené zdravotní péče - vznikly doslova podnikatelské subjekty, kterým jde o tvorbu zisku a nikoliv zdraví občanů. Stamiliony korun zmizely např. při vzniku IZIP ve Všeobecné zdravotní pojišťovně a zatím nebyl nalezen nikdo, kdo by nesl odpovědnost za ztráty. Někteří viníci jsou chráněni imunitou poslanců evropského parlamentu.

16.11.2012 v 15:49 | Karma článku: 27.06 | Přečteno: 1456 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.