Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Miroslav Štorch

Socialista Paroubek má u mne vroubek

Bývalý ekonom Restaurací a jídelen (RaJ) v Praze si chtěl zařídit život jako v ráji. Od 18-ti let byl členem Socialistické strany Československa, která byla doplňkovou povolenou stranou v Národní frontě. Členství ukončil v roce 1986. Od roku 1989 byl členem ČSSD. Prošel několika politickými funkcemi od náměstka primátora Hlavního města Prahy až na ministra pro místní rozvoj. V sociální demokracii dosáhl nejvyššího postu předsedy a dostal se až na místo premiéra, když skončil pro finanční aféru Stanislav Gross také z ČSSD. Ve vysoké funkci mimo jiné odpouštěl miliónové daňové dluhy svým známým a přátelům. Nám řadovým občanům finanční úřad neodpustí ani několik stokorun v daňovém přiznání. Pro mne se stal nespolehlivým politikem nejen svou socialistickou stranickou minulostí, ale i osobním životem, kdy stárnoucí manželku opustil pro mladší překladatelku.Udělal to podobně jako dřívější premiér za ODS. Stal se i populární osobností komiksu o jeho osobě a nové manželce. V osobních rozhovorech údajně tvrdil, že se cítí být předurčen pro vedoucí úlohy v naší společnosti. Takových politiků je hodně, kteří se cítí být předurčeni a ve volbách jsou doslova vyvoleni. Známý byl jeho výrok, kdy se chlubil jaký plat má ve statisících jako předseda ČSSD. Ptal se tehdy novinářů . " Kdo z Vás to má ? " To byl velký projev jeho emoční inteligence.

23.5.2014 v 22:51 | Karma článku: 21.44 | Přečteno: 1061 | Diskuse

Miroslav Štorch

Máchův Máj u nás - fotomatiné

Karel Hynek Mácha vydal svoji báseň " Máj " sám vlastním nákladem 23.dubna 1836 v počtu 600 kusů. Výtisky byly údajně rychle rozebrány. Literární kritiky J.K.Tyla a dalších nebyly v době vydání příliš příznivé a obviňovaly Máchu z napodobování Byrona. Ale v roce 1912 vytvořil sochu K.H.Máchy pro Petřínské sady Josef Václav Myslbek.Smutný a tragický je i příběh krátkého Máchova života. V roce 1836 Ignác ( počeštěné jméno Hynek ) Mácha ukončil studium práv na univerzitě v Praze. Odešel pracovat do Litoměřic jako koncipient. Za necelých 200 dní od vydání Máje umírá Mácha 6.listopadu 1836 v Litoměřicích na slabší formu cholery - dva dny před plánovaným termínem svatby s Eleonorou ( Lori ) Šonkovou. Stačil ještě 16. října 1836 v Praze vidět ji a svého syna Ludvíka, který ale zemřel za necelý rok. Matka jeho syna se později vdala a zemřela až v roce 1891 v Praze. Přežila Máchu o 55 let.

13.5.2014 v 7:13 | Karma článku: 17.79 | Přečteno: 435 | Diskuse

Miroslav Štorch

Europoslanci - daňoví podvodníci

Tak budeme volit zase české europoslance. Předpokládaná volební účast bude asi opět nízká. Většina našich občanů téměř nezná naše zástupce v Evropském parlamentu, až na několik výjimek. Naše zájmy měl hájit bývalý neúspěšný ředitel komerční televize, za kterého musel Český stát zaplatit po arbitráži 10 miliard korun. To bylo téměř 1000 korun na každého občana včetně kojenců. Pak mu na vysoký plat europoslance přispívali všichni občané ze států sdružených v Evropské unii. Další česká europoslankyně bývala ředitelkou neúspěšné Bobovize a snažila se tam neúspěšně hájit suverenitu České republiky. Jiného českého europoslanece natočily zahraniční televize jak při jednáních v Bruselu usnul v zasedací místnosti. Domnívám se, že je třeba volit za české zástupce do Europarlamentu přece jen mladší a odborně zdatné kádry.Britský člen Evropského parlamentu Godfrey Bloom označil své kolegy za největší daňové podvodníky, když projednávali v diskuzi - Akční program pro oblast daní.

24.4.2014 v 0:12 | Karma článku: 28.74 | Přečteno: 1437 | Diskuse

Miroslav Štorch

Aprílové " Ha - ha - fotomatiné "

Zábavná videa na youtube mají výhodu dynamiky děje, kdy se situacím od srdce zasmějeme. Třeba jak blondýna parkuje auto. Ale na statických fotografiích se téměř nic neděje. Pokud snímky nespojíme do gifu a nepoužijeme podobných fíglů. Ale třeba se alespoň trochu pousmějeme a zamyslíme. Můžete tady občas i ha-ha-hááádat co je na snímku. Špatný vtip je třeba výpadek elektřiny, když většina úřadů a obchodů funguje jen s pomocí počítačů. Dnes už v obchodě nikdo nesčítá s tužkou na papíru. Na poště nestačí jen razítka a známky. Asi by to chtělo záložní zdroje proudu jako v nemocnicích nebo v armádě.

13.4.2014 v 8:23 | Karma článku: 17.11 | Přečteno: 577 | Diskuse

Miroslav Štorch

Fotomatiné o čarách v našem životě

Čáry mají v našem životě mnohé významy a často se používají v ustálených slovních spojeních. Uděláme tlustou čáru za minulostí - ten výrok byl přes čáru. Když někdo utekl přes čáru, tak utekl za hranice. Hraniční čáry jsou na mapách samozřejmostí. Sněžné čáry označují hranice sněhu na pohořích. Novináři píší podčárníky. Policisté hlídají na silnicích přejíždění plné čáry. Žluté čáry na okraji silnice jsou vodorovným dopravním značením. Jasné vymezení prostoru.Letadla nám kreslí kondenzační čáry na obloze a klimatologové jim přisuzují větší význam, než my na zemi předpokládáme. Tvrdí se, že čáry za mnoha tisíci letadly ochlazují ve dne povrch země a v noci zabraňují únikům tepla do atmosféry. No chtělo by to matematicky zpracovat.Tak jsem přidal pár snímků různých čar a linií. Je to opravdu všehochuť.

13.3.2014 v 8:22 | Karma článku: 19.86 | Přečteno: 461 | Diskuse

Miroslav Štorch

Fotomatiné zmrzlé na kost

Je to jen přirovnání, že něco zmrzne až na kost. Viděl jsem v zimě zmrzlé sýkorky nebo i ryby zamrzlé do ledu. Některé předměty promrznou, i když nemají kosti. Ale to každý z nás zná. Když je na silnici náledí, tak ač silnice nemá kost, tak je zmrzlá dost. Pokusil jsem se vyfotografovat zmrzlou silnici, ale jen trochu se leskla a byla jak zrcadlo. Ale třeba zamrzající jezírko už není tak lesklé jako zrcadlo vodní hladiny. A led bývá matný. Když se v oblacích vytvářejí vločky, tak vědci tvrdí, že ani jedna vločka svou strukturou není stejná jako jiné. Dva lidé na světě také nemají stejné otisky prstů mezi 7 miliardami. Sněhových vloček je jistě více než miliardy miliard v metrech sněhu na celém světě. V kilometrech ledovců je jich nespočet - myriády.

13.2.2014 v 8:37 | Karma článku: 18.67 | Přečteno: 626 | Diskuse

Miroslav Štorch

Kolik bude českých medailí na OH v Soči ? Váš tip ?

Před každými olympijskými hrami odhadují odborné sportovní časopisy počty medailí, které by jednotlivé státy mohly získat. Nás ale nezajímá kolik medailí získá USA nebo Rusko, ale jak uspějí reprezentanti z naší malé České republiky. Časy pseudoamatérských sportovců už dávno skončily. Dnes už státy veřejně uvádějí částky přislíbené za získání medailí. Nestartují ryzí amatéři jak se marně pokoušel prosadit bývalý předseda mezinárodního olympijského výboru Avery Brundage, když diskvalifikoval rakouského lyžaře Karla Schranze pro ZOH 1972.

6.2.2014 v 22:26 | Karma článku: 13.64 | Přečteno: 1310 | Diskuse

Miroslav Štorch

Tipnete si na finále Berdych a Federer v Melbourne ?

Roger Federer potvrdil, že ještě nepatří do starého železa a ve čtvrtfinále porazil velmi zkušeně Skota Andy Murraye - vítěze olympijských her v Londýně na Wimbledonu 2012. V minulém roce se Federer nedostal do žádného finále Grand Slamu. Do semifinále v Melbourne 2014 se zde poprvé v životě překvapivě dostal náš Tomáš Berdych. Porazil výše nasazeného Španěla Ferrera (3.), se kterým prohrál v Praze ve finále Davis-Cupu. Zdá se, že Tomáš (196 cm a 91 kg) má skvěle vyladěnou formu a narazí na tunaji jako nasazený č.7 na Švýcara polského původu Stanislase Wawrinku nasazeného v Melbourne jako č.8. (183 cm a 81 kg).

22.1.2014 v 22:53 | Karma článku: 13.18 | Přečteno: 399 | Diskuse

Miroslav Štorch

Díky za každé nové ráno - fotomatiné

Kdo si přečte slovní spojení - Díky za každé nové ráno - tak mu většinou naskočí název filmu z roku 1994 podle scénáře Haliny Pawlovské. Jiní znají stejnojmenou písničku v podání Hany Ulrychové a skupiny Javory, kterou si můžete pustit na konci blogu, pokud máte zapnutý zvuk na počítači. Po otevření tohoto blogu by vám měl zpívat Walda Matuška. Někteří lidé znají obdobný text písniřky - se stručnějším názvem " DÍKY " Díky za každé nové ráno, díky za každý nový den, díky za to - co už je za mnou jako těžký sen. Přidávám několik snímků z vlastních rán a dnů.

13.12.2013 v 9:10 | Karma článku: 21.53 | Přečteno: 933 | Diskuse

Miroslav Štorch

Modrá je dobrá :-) fotomatiné

Častá otázka v časopisech bývá : "Která barva je vaše oblíbená ?" Každý z nás má nějakou barvu raději než jiné. Psychologové už sestavili zajímavé dotazníky, ve kterých lidé ucházející se o zaměstnání mají uvádět, kterým barvám a v jakém pořadí dávají přednost. Tam se ale není možné stylizovat podle potřeb podniku. Protože modrou barvu mám rád od dětských let, tak mne potěšil výběr nebesky modré barvy jako základního tématu fotomatiné. Jak zpívá Ondřej Hejma v pěkné písničce " Modrá je dobrá. " Modrá je planeta, kde můžeme žít ...

13.11.2013 v 8:45 | Karma článku: 18.96 | Přečteno: 592 | Diskuse

Miroslav Štorch

Zloděj bude sestavovat vládu ? Kleptokracie pokračuje ?

Ve Velké Británii odsoudili soudci za zneužívání poslaneckých náhrad několik poslanců parlamentu.Včetně člena konzervativní strany ze Sněmovny lordů Johna Taylora. Navíc nepoctivě nabyté finanční prostředky museli vrátit do státního rozpočtu. V České republice by bylo poslanců odsouzených za zneužívání náhrad mnohem více. Ale u nás si zákonodárci darovali takové zákony, podle kterých mohou beztrestně čerpat paušálně peníze např. na dopravu nebo bydlení. Nemusí dokládat, zda cestovali na jednání parlamentu nebo ne. Nikdo jim plat nesníží, když na jednání parlamentu nejsou přítomni bez omluvy. Nikdo ze soudců je neodsoudí. Jen morální odsouzení se jim dostává od občanů, jak se projevilo při předčasných volbách. Politologové už mluví o vyčerpané demokracii v České republice. Neúspěch ČSSD ve volbách lze také vysvětlit nedůvěryhodnými osobami v jejím vrcholném vedení. Majitel firmy Student Agency odmítl vozit české poslance zdarma jako to bylo zvykem u státních drah ČSD a aerolinií ČSA. Jeho firma není státní, tak proč by měla doplácet na poslance, kteří navíc dostávají mnohatisícové částky na dopravu, kterou stejně neplatí. Navíc používají někteří zdarma služební auta. Služební vozy poskytují často svým rodinným příslušníkům, jako např. bývalá předsedkyně poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Jako učitel jsem zažil, že dítě na školu v přírodě přivezl služební vůz ministra zemědělství, ale bez ministra. Pak nemají občanům chybět peníze na důchody, školství, zdravotnictví... Někteří poslanci vedle svého vysokého platu také pobírají tučné statisícové odměny navíc, když jsou jmenováni např. do dozorčích rad zdravotních pojišťoven. Těm pak chybí miliony korun na finanční úhrady výkonů lékařů - např. stomatologům na běžné amalgamové plomby občanů.

12.11.2013 v 14:55 | Karma článku: 47.85 | Přečteno: 16018 | Diskuse

Miroslav Štorch

Premiérku zatím mít nebudeme ?

Tak mne pobavily předvolební billboardy, podle kterých má být bývalá předsedkyně poslanecké sněmovny jako premiérka protiváhou prezidenta. To mne opravdu rozesmálo. Kdo ten slogan v agentuře public relations vymyslel ? Kdo schválil vytištění velkých plakátů v její rodné politické straně ? Asi někdo nevzal v úvahu aktuální stav předvolebních průzkumů. Nebo to je plakátové zhmotnění zbožného přání, které se neuskutečnilo po rezignaci bývalého premiéra ? Těžko odpovědět. A tak milióny korun českých tečou z mnoha politických stran do tiskáren a médií, aby ovlivnily naše rozhodování před volbami. Strany kalkulují, že voliči jim za každý hlas přispějí částkou, kterou si poslanci schválili jako podporu ze státní kasy. Proto snadno rozdávají koblihy, předvolební guláše a hektolitry piva z našich peněz, když očekávají, že brzy je dostanou zpět. Politici rozdávají i růže. Ale tisknout plakáty, kdo bude premiérkou je asi psychologicky velmi nedomyšlený záměr. Nebo je to úmyslně negativní reklama za drahé peníze ?

16.10.2013 v 20:54 | Karma článku: 30.78 | Přečteno: 1204 | Diskuse

Miroslav Štorch

Kdy půjde Roger Federer do důchodu ?

Vždy jsem obdivoval promyšlenou celodvorcovou hru Rogera Federera a jeho fair play na kurtu. Zejména jeho sebeovládání ve vypjatých situacích, kdy ostatní hráči lámou rakety, nadávají rozhodčím nebo i divákům. V dospělosti se choval na kurtu vždy jako gentleman I když kdysi v mládí se údajně hodně hádal a někdy i vzteky brečel. Rodiče a trenéři však z něj vychovali, podle současných statistik, zatím nejlepšího hráče tenisu všech dob. Narozen 8.8.1981 v Basileji. Již před sezónou 2013 Roger oznámil, že se již hodlá šetřit a bude hrát spíše o individuální úspěchy a turnajové vavříny, než o žebříček ATP. Přitom v minulém roce získal ve Wimbledonu již 17-tý titul na grand-slamových turnajích a krátce se vrátil na 1.místo žebříčku ATP. Uvidíme jak dlouho ještě bude mít Roger Federer motivaci hrát. V letošním roce se však už nedostal ani do jediného finále Grand Slamu.

13.10.2013 v 21:11 | Karma článku: 14.00 | Přečteno: 814 | Diskuse

Miroslav Štorch

Fauna ve fotografiích - fotomatiné

Zvířátka ve fotomatiné jsou velmi široké, ale vděčné téma. Od těch zdomácnělých až po ta volně žijící kolem nás. Od mnoha stovek ras psů, přes spoustu druhů ptáků, několika druhů koní, u nás pár hadů až po několik málo ras lidí. Přidávám pár snímků z blízkého okolí na impuls z Austrálie :-) Lidé se občas chovají jako zvířata. A to nejen ke zvířatům. Bohužel. Fotografoval jsem holuby v parku a mezi nimi byl jeden bílý jako "vrána". Okolo šla školka a děti si hned všimly toho bílého. Prohodil jsem : " Ti holoubkové pomáhali Popelce." Dětsky důvěřivý hlásek hned oznamoval : " Paní učitelko ty holoubkové pomáhali Popelce. " Nádherně naivní svět.

13.10.2013 v 8:42 | Karma článku: 21.12 | Přečteno: 582 | Diskuse

Miroslav Štorch

Madisonský most na Žitném ostrově - fotoblog

Celosvětově známý film "Madisonské mosty" s Clint Eastwoodem a Meryl Streep v hlavních rolích byl natočen v roce 1995 podle stejnojmenné knihy Roberta Jamese Wallera vydané v roce 1992. Kdesi v madisonském okresu jižní Iowy existuje 7 mostů zakrytých střechami. Fotograf Robert Kincaid, který dodával snímky z různých zemí pro časopis National Geographic je představován hercem Clintem Eastwoodem. Ten byl i režisérem filmu. Jezdil za záběry ve starém pickupu značky Chevrolet. My jsme vyrazili autem na dovolenou směr Žitný ostrov na jižním Slovensku, kde protékají řeky Váh a Dunaj. Na místě jsme zjistili, že zde existuje jako památka zastřešený most u města Kolárovo na Malém Dunaji. Okamžitě jsem si vzpomněl na knížku i film - " Madisonské mosty. " Pochopitelně v titulku blogu je to jen přirovnání. Třeba se vám některé záběry budou líbit, a také někdy rádi navštívíte zajímavé místo. ( Když kliknete na některé snímky - tak se zvětší. )

14.9.2013 v 20:33 | Karma článku: 21.08 | Přečteno: 958 | Diskuse

Miroslav Štorch

Budeme utíkat před neviditelnými sítěmi ?

V řadě zemí lidé citliví na elektromagnetické vlnění zůstávají ve svých bytech, které mají ochranu před neviditelným působení vln mobilních operátorů, wi-fi sítí a mnohých dalších vysílačů. Jiní lidé se už stěhují daleko od měst zasažených elekromagnetickým smogem - do lesů a hor. Odborníci tvrdí, že v současné době probíhá největší přírodovědný experimet na celém lidstvu. Bohužel tento pokus nikdo neřídí a nekontroluje. Světová zdravotnická organizace (WHO) považuje extrémní zvýšení počtu elektromagnetických vysílačů po roce 1997 za závažný faktor při vzniku rakovinných změn v lidském těle. Když přijdete do nemocnice, tak tam často bývá pokyn k vypnutí mobilních telefonů, aby jejich činnost nenarušila jemné funkce lékařských přístrojů, a tak zprostředkovaně i životy pacientů. V letadlech se také mají mobily vypnout se při startu a přistávání, aby nedošlo k ovlivnění elektroniky řízení a následné havárii. Bohužel si mnoho lidí neuvědomuje, že havárie s následky na naše zdraví a stavbu naší DNA právě neustále doslova probíhá - našimi těly. Pochopitelně je absurdní, aby mobilní operátoři vypnuli vysílače např. v noci, když jsme také závislí na přenosu informací. Musíme se smířit s tím, že naším tělem procházejí tisíce elektromagnetických vln různých frekvencí - od mobilních operátorů, vysílaček policie, armády, záchranné služby,taxíků i mnoha rozhlasových a televizních stanic vysílajících na zemi i ze satelitů.

30.6.2013 v 13:25 | Karma článku: 18.99 | Přečteno: 549 | Diskuse

Miroslav Štorch

Záchrana dítěte v parném létě - fotoblog

Fotografoval jsem menší pěknou fontánu v nejmenovaném městě a zahlédl jsem asi dvouleté dítko, které si hrálo s balónkem a pouštělo ho po proudu. Jeho maminka mu pomáhala několikrát vyzvednout balónek z vody, ale nečekala co se najednou rychle stane. Holčička ztratila strach z vody a vykročila do proudu mírného toku fontánky. Bylo vedro a malá se tvářila spokojeně a proudem vody kráčela pro balónek, který se točil ve válci u malého jezu. Co následovalo můžete vidět na snímcích.

20.6.2013 v 15:01 | Karma článku: 20.30 | Přečteno: 965 | Diskuse

Miroslav Štorch

Česko - zdivočelá země - lichvou a hazardem

Civilizované země mají stanovená maxima zisku u spotřebitelských úvěrů např. na 15% ve Švýcarsku. V Česku nejsou výjimkou zisky některých úvěrových společností řádově v tisících procentech. Bohužel jim to umožňují nesametově špatné zákony. Ty byly vytvořeny po sametové revoluci našimi zákonodárci, kteří nemají dostatečnou empatii, aby pochopili obtížnou situaci dolních desetimiliónů občanů. Za I.republiky byla soudy v Československu postihována lichva , která je definována obecně jako závazek nepřiměřený k zisku závazkem získaným. Nejčastějším příkladem jsou půjčky s velkými nebo dokonce obrovskými úroky, třeba i 100 % za každý den. V naší zdivočelé zemi tak zákonodárci legalizovali činnosti, které dříve byly trestnými činy. Od lichvy počínaje a povolením hazardu konče. Řada současných poslanců a politiků vystudovala práva na nechvalně známé plzeňské fakultě. Ale není to jen otázka vzdělání, ale zejména - a to především, etiky. Nepoučili jsme se ze zkušeností z USA, kde je městem hříchu a hazardu především Las Vegas a několik málo povolených casin. Nebereme si příklad ze současného Ruska, kde byly hazardní hry zákonem vytlačeny jen do několika málo vyhrazených měst. Hlavní město Moskva mezi ně nepatří. Nelze pochopitelně úplně zabránit nelegálním hernám , ale proč má v současnosti malá Česká republika nejvyšší počet výherních automatů v přepočtu na množství občanů - na světě ? Protože úmyslně nedokonalé zákony to umožňují. Některé exekutorské firmy sponzorují politické strany, jejichž zástupci v parlamentu a senátu pak vytvářejí zákony, které jsou výhodné především pro tyto firmy, ale rozhodně ne pro občany. ( www.rencin.cz )

16.5.2013 v 13:01 | Karma článku: 45.09 | Přečteno: 7622 | Diskuse

Miroslav Štorch

Pohodový víkendový fotokurz pro blogery idnes

V březnu nám přišla ve vzkazech nabídka na fotokurz věnovaný krajinné fotografii. Pro aktivní blogery byl zdarma, a tak jsem neváhal a rychle jsem se přihlásil. Zárukou kvality byl lektor, jehož fotoblogy zajímají na idnes.cz většinu obdivovatelů krásných fotografií. V pátek 19.dubna jsme se sešli v sídle iDnes v Praze na Smíchově blízko Anděla. Dorazili jsme odpoledne z různých koutů republiky do pěkné konferenční místnosti. Někteří jsme se už znali podle fotografií u blogů a z diskuzí.

21.4.2013 v 18:33 | Karma článku: 20.68 | Přečteno: 994 | Diskuse

Miroslav Štorch

Nedostatek léků v Česku - neschopnost nebo záměr ?

Už delší dobu je na českém trhu nedostatek některých důležitých léků, na které sice lékaři napíší recept, ale pacienti je v lékárnách nedostanou. Tam slibují dodání léků vždy v následujícím týdnu, ale to už trvá déle než měsíc. O délce platnosti vystaveného receptu víme své. Je to jen neschopnost ministerstva zdravotnictví, nebo jeho skrytý záměr ? Nechci rozvíjet konspirační teorii, že je to záměr vlády, jak snížit stavy nemocných a důchodců. Současný ministr financí prohlásil v parlamentu, že musí on - jako "ekonom", vzít v úvahu vyšší úmrtnost kuřáků, která vytvoří finanční rezervy, v případě nečerpání důchodů.

20.3.2013 v 15:29 | Karma článku: 40.43 | Přečteno: 5378 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.